У САП ще немає експертиз та висновків експертів для передання справи "Роттердам плюс" у суд – Холодницький

30

Июнь 2020

У САП ще немає експертиз та висновків експертів для передання справи "Роттердам плюс" у суд – Холодницький

; Коментировать

Холодницький: Скажу чесно, те, що я бачу по справах, на моє переконання, коло підозрюваних у цій справі повне

Без висновків експертів і фахівців в економічній площині слідство у справі "Роттердам плюс" не може рухатися далі. Про це в ефірі YouTube-каналу "Ісландія" заявив глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Об этом сообщает Преступная Россия

"Без висновку експерта, без висновків уповноважених фахівців, спеціалістів по тому, як працює ця схема, чи це була схема, чи це була формула, і збитків, що є ключовим для оголошення про завершення досудового розслідування, ми не можемо рухатися далі", – визнав Холодницький.

За його словами, слідство триває: "Призначено експертизи, від завершення яких залежить подальша доля провадження".

Він також зазначив, що нових фігурантів у справі не буде. "Скажу чесно, те, що я бачу по справах, на моє переконання, коло підозрюваних у цій справі повне. Ми судимо тільки за тими матеріалами справи, які є", – сказав глава САП.

ВІДЕО
Відео: ISLND TV / YouTube

У справі НАБУ за формулою "Роттердам плюс" виникли складнощі з експертизами. Зокрема, за словами адвокатки Ірини Одинець, одна з експертиз, яку виконував Київський науково-дослідний інститут судових експертиз для САП, підтвердила економічну обґрунтованість формули і відсутність від неї збитків, але САП вирішила приховати її результати. Слідство як мінімум п’ять разів змінювало запитання експертам, намагаючись дістати від них висновки про необґрунтованість формули і про завдані її застосуванням збитки.

За словами адвокатки Наталії Дригваль, експертизу, яку САП долучила до справи, зробили самі детективи НАБУ з огляду на власне помилкове припущення необґрунтованості формули "Роттердам плюс", її покладено в основу висновку експерта, який арифметично перерахував надані початкові дані.

Формула "Роттердам плюс" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії суто для промислових споживачів у період 2016–2019 рр. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.

Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення – т.зв. "Амстердам плюс". Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – біржа TTF.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-u-sap-shche-nemaje-ekspertiz-ta-visnovkiv-ekspertiv-dlja-peredachi-spravi-rotterdam-pljus-v-sud-holodnitskij-1506775.html”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий

22

Сен 2014

У середу бойовики звільнять з полону ще 40 українських військових

Коментировать Tags: У середу бойовики звільнять з полону ще 40 українських військових

Бойовики і українські силовики обміняються в середу військовополоненими – по 40 чоловік з кожної сторони, повідомив у понеділок в інтерв’ю латвійській радіостанції Baltkom так званий “координатор Народного фронту Новоросії” Денис Пушилін.

Подробнее...

18

Сен 2014

Ситуация на Донбассе: жители спрашивают, кто будет платить им пенсии и в какой валюте

Коментировать Tags: Ситуация на Донбассе: жители спрашивают, кто будет платить им пенсии и в какой валюте

Нынешняя ситуация на Донбассе крайне сложная. Жители восточных регионов Украины в недоумении, кто и в какой валюте теперь будет платить им пенсии, заработные платы, социальные пособия. 

Подробнее...

17

Сен 2014

Луценко: «Наконец мы увидим, способен ли Донбасс себя прокормить»

Коментировать Tags: Луценко: «Наконец мы увидим, способен ли Донбасс себя прокормить»

Лидер партии "Блок Петра Порошенко" Юрий Луценко призывает украинцев не поддаваться панике и трезво анализировать принятые сегодня законы об "особом статусе" Донбасса.

Подробнее...

17

Сен 2014

Жителям Лисичанска чиновники предлагают подать в суд на «ЛНР»

Коментировать Tags: Жителям Лисичанска чиновники предлагают подать в суд на «ЛНР»

Жители района завода «Пролетарий» города Лисичанск обратились с письменными заявлениями в горисполком с просьбой оказать посильную помощь в восстановлении разрушенных домов.

Подробнее...

11

Сен 2014

Стрелков бросил своих боевиков на Донбассе на произвол судьбы

Коментировать Tags: Стрелков бросил своих боевиков на Донбассе на произвол судьбы

Бывший «министр обороны» самопровозглашенной Донецкой народной республики, один из главарей террористов Игорь Гиркин (Стрелков) не рассматривает возможности вернуться в Донецк в ближайшее время

Подробнее...

11

Сен 2014

Путину сейчас не выгодно ставить перемирие

Коментировать Tags: Путину сейчас не выгодно ставить перемирие

С точки зрения обычной логики Путину отнюдь не выгодна эскалация войны в Донбассе во время избирательной кампании в Украине, однако есть определенные сомнения, что Путин логикой пользуется

Подробнее...

08

Сен 2014

Три транзитних пункти для переселенців закрили, щоб не ризикувати

Коментировать Tags: Три транзитних пункти для переселенців закрили, щоб не ризикувати

У містах Волноваха і Щастя Донецької та Луганської областей відповідно, а також у селищі Орли Дніпропетровської області призупинено роботу транзитних пунктів для переселенців.

Подробнее...